Naujienos

Minimalizmo laisvė: išvalykite namus nuo nereikalingų daiktų

Perkrauti kambariai – ne tik prasta interjero idėja ir vizualus diskomfortas, bet ir apsunkinta kasdienybė. Tačiau sumažinti daiktų ir niekniekių skaičių namuose gali tapti nelengva užduotimi: sutvarkyti ir surūšiuoti tokią daugybę daiktų ir daiktelių reikalauja laiko ir pastangų, o išlaikyti minimalistinę atmosferą – dar sudėtingiau.

Tačiau tvarkymasis nebūtinai turi būti kankynė.

Keletas paprastų patarimų padės kaipmat atlaisvinti perkrautus kambarius:

  1. Turėkite tik vieną niekniekių indą arba padėklą ir jame laikykite viską, kas paprastai išsimėto per kelis kambarius: raktų pakabučius, plaukų segtukus, kvitus, tušinukus, – kitaip tariant, visus smulkius daiktelius, kurie paprastai turi įprotį ‚išsivaikščioti‘ ant stalų, sofų, spintelių ar po įvairiausius stalčius. Laikykite visa tai viename inde arba padėkle – taip išvengsite nuolatinio tvarkymosi.
  2. Reikia ar norisi? Sąžiningai sau atsakykite, ar neišmetate tam tikrų daiktų todėl, kad jums tikrai jų reikia, ar todėl, kad tiesiog negalite jų atsisakyti? Pamėginkite šią užduotį: į vieną krūvą sudėkite daiktus, kuriuos išmesti, atiduoti arba parduoti jums ‚gaila‘, o į kitą – daiktus, kurių jums tikrai reikia ir kuriuos dažnai naudojate. Būkite sąžiningi ir objektyvūs! ‘Gaila’ krūvą supakuokite į dėžes ir mėnesiui paslėpkite garaže ar kur nors, kur retai užklystate. Jei per mėnesį šių daiktų nepasigesite, drąsiai šveiskite juos lauk!
  3. Vietoje kanceliarinių reikmenų indų, stalčiukų ir padėkliukų naudokite magnetus: jie sutrauks ir vienoje vietoje be vargo išlaikys visas ‚palaidas‘ sąvaržėles, segtukus, drožtukus ir kitus smulkius daiktelius.
  4. Investuokite į kokybę. Keliaujate apsipirkti? Tuštinkite kišenes tik tuomet, jei perkate kokybišką, reikalingą ir ilgai tarnausiantį daiktą. Jei vadovausitės vien emocijomis, namo grįšite su keletu visiškai nereikalingų pirkinių, kurie po keleto mėnesių taps tik dar vienu niekad nenaudojamu šlamštu ir bereikalingai apkraus jūsų interjerą.
  5. Fotografuokite. Niekaip negalite išmesti senų, nebenaudojamų daiktų, nes jaučiate jiems nostalgiją? Čiupkite išmanųjį telefoną ir nufotografuokite savo numylėtas brangenybes, o tada be gailesčio meskite jas lauk. Fotografija užims kur kas mažiau vietos!
  6. Įveskite pakabų kvotą. Kiek drabužių pakabų jums išties reikia? Nustatykite ribotą skaičių ir nepirkite daugiau drabužių, nei turite pakabų!
  7. Palaikykite ritmą. Skirkite bent penkias minutes tvarkymuisi kasdien: taip užtikrinsite, kad kambarys niekad nevirs daiktais užverstu chaosu.
  8. Sukurkite ‘projektų žurnalą’ arba segtuvą: nelaikykite laikraščių ir žurnalų vien todėl, kad jums patiko vienas straipsnis arba manote, jog vienas receptas jums ‘kada nors pravers’. Išsikirpkite ar išplėškite puslapius su jums naudinga informacija ir sekite juos į ‘projektų žurnalą’, o visą nereikalingą makulatūrą atidėkite perdirbimui.
  9. Naudokite baldus, kurie tarnauja kaip papildomos spintelės ar stalčiai: sofos bei lovos su ištraukiamais stalčiais – puikus būdas ‘sutaupyti’ erdvei!
  10. Išnaudokite atliekamą laiką. Laukiate, kol užvirs kavinukas? Išplaukite indus! Į vonią bėga vanduo atsipalaidavimo sesijai? Surinkite išmėtytus guminius ančiukus ar šampūno buteliukus.

Kokios tvarkymosi strategijos labiausiai padeda jums? Pasidalinkite komentaruose apačioje!